Bálintovská skupina

2. 12. 2016

SONY DSC

Řešíte v oddíle náročné situace – spolupráce mezi dětmi, vztah s vedoucími, spolupráce s rodiči, aj…. Přijďte na setkání, které se zabývá skupinovým řešením problémů, tzv. Balintovskou supervizní metodou. Pod vedením zkušeného supervizora se nejen můžete pustit do vlastních témat, ale také si vyzkoušíte, jak se dá tato metoda použít při práci ve skautském oddíle nebo jiném týmu.

Jak se zachovat v konfliktní situaci? Co příště udělat jinak? Proč mě on/ona vždycky vytočí?

Supervize ve skupině dává příležitost podívat se na problém očima druhých, dává možnost pustit se do hledání nových možností, odhalit poučení, získat podporu.

Supervizor je průvodcem, který pomáhá jednotlivci, týmu, skupině, vnímat a reflektovat vlastní práci a vztahy a nalézat nová řešení problematických situací.

Akce se uskuteční ve středu 7.12.2016 od 19 hodin ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí 4, Praha 1).

Supervizní balintovskou skupinu realizujeme pravidelně již od února 2016, přidejte se!

Setkání povede: Jiří Kučera – Smíšek – etoped, psychoterapeut, supervizor a spolupracovník odboru Skauting pro všechny.