Balintovská skupina s Jiřím Kučerou ve Skautském institutu

2. 2. 2016

SONY DSCPřijďte se seznámit se skupinovou metodou řešení problémů v tzv. Balintovské skupině. Pod vedením zkušeného supervizora si vyzkoušíte, jak se dá tato metoda použít při práci ve skautském oddíle nebo jiném týmu.

Jak se zachovat v konfliktní situaci? Co příště udělat jinak? Proč mě on/ona vždycky vytočí?

Supervize ve skupině dává příležitost podívat se na problém očima druhých, dává možnost pustit se do hledání nových možností, odhalit poučení, získat podporu.

Supervizor je průvodcem, který pomáhá jednotlivci, týmu, skupině, vnímat a reflektovat vlastní práci a vztahy a nalézat nová řešení problematických situací.

Akce se uskuteční v pondělí 29.2.2016 od 19 hodin ve Skautském institutu (Staroměstské náměstí 4, Praha 1).

Na úvodní setkání pro zájemce naváže pravidelné měsíční setkávání a práce pomocí této metody.

Setkání povede: Jiří Kučera – Smíšek – etoped, psychoterapeut, supervizor a spolupracovník odboru Skauting pro všechny.

Těšíme se na viděnou!