Bálintovská skupina

21. 10. 2016

fotka-balint

Přemýšlíte, co se dá dělat s problémy, na které v oddílech narážíme? I po prázdninách nabízíme možnost vyzkoušet si skupinovou metodu řešení problémů pomocí tzv. Bálintovské skupiny. Provede nás Jiří Kučera – Smíšek, etoped, psychoterapeut, supervizor a spolupracovník odboru Skauting pro všechny.

Svou zkušenost s touto metodou nabízí jedna z účastnic Respektujícího oddílu: “Nejvíce se mi líbila část, kdy jsem slýchala jakoby “myšlenky” lidí, kterých by se tento problém mohl týkat, občas tam zazněly věci, které mě vlastně ani nenapadly, že by si mohl dotyčný myslet. Ačkoli jsem třeba s něčím nesouhlasila, bylo tam více věcí, které mě “nakoply” nějak jednat. No jak se říká víc hlav víc ví. A v tomto případě to platí dvojnásob. Víc hlav, víc pohledů na řešení  🙂.” Čmelda, Liberec.

Přijďte nabídnout svůj pohled, pohnout s tématy, které jsou pro vás aktuální, nebo jen tak naslouchat ostatním. Respektující prostředí zaručeno.

Těšíme se na setkání ve Skautském institutu, 2. 11. od 19 h.