Tým SpV

šéf odboru

švec, účetní

Pracovní zkušenosti
od roku 2006 zaměstnán v Člověku v tísni, o.p.s. jako účetní a od roku 2016 i jako koordinátor jednoho z projektu Variant

Skautské zkušenosti
člen náčelnictva 2014-2017, člen rad a revizních komisí, výchovný zpravodaj obvodu, lektor na rádcovských, čekatelských a vůdcovských kurzech, vedoucí střediska, oddílu, smečky a absolvent lesní školy

Proč jsem v SpV
Dlouhodobě se tématu specifických potřeb dětí věnuji. Začalo to, když jsem vedl smečku vlčat a potýkal jsem se s jejich agresivitou. Ve skautských materiálech jsem se o tomto tématu moc nedočetl.

fotkamot

Denisa Raichlová – Motla                                                     Vzdělávání

Vzdělání
učitelství češtiny a ZSV na pedagogické fakultě

Skautské zkušenosti
dlouhé roky vedoucí oddílu, volený člen střediskové rady, instruktorka na pražském čekatelském kurzu Tři věže a VLK a ILŠ Gemini

Proč jsem v SpV
Protože se mi líbí, to co SpV dělá a vidím v tom velký smysl. Protože vím, že ač je radost mít v oddíle děti se specifickými potřebami, tak to občas není jednoduché. A přijde mi důležité, aby každý vedoucí měl možnost získat všechny informace, které potřebuje či měl možnost se obrátit na někoho, kdo mu může poradit a pomoct.

fotka-cara

Barbora Váchová – Čára
Poradenství

psychologie (FF UP)

Pracovní zkušenosti
Pracuji v poradně domácího hospice Cesta domů a v oblasti telefonické krizové intervence, dříve jsem pracovala jako psycholožka ve zdravotnictví. 10 let se v rámci Spolku Rozrazil podílím na pořádání táborů a víkendovek pro děti a mladé lidi s postižením a doučovala jsem děti v sociálně vyloučené lokalitě.

Skautské zkušenosti
vedoucí oddílu skautek, lektorka na rádcovských a čekatelských kurzech, instruktorka LK Fonticulus Maděra, vedení psychoporadny na Teepkovi.

Proč jsem v SpV
Protože v práci SpV vidím velký smysl. Přála bych si, aby každý, kdo projeví zájem, měl příležitost stát se skautem a aby vedoucí věděli, jak si s různými potřebami dětí a vlastně i dospělých poradit v oddíle tak, aby tam bylo všem dobře. Těší mě, že se při tom můžu sama dále rozvíjet a potkávat inspirativní lidi.

.