Přijď se dozvědět: RESPEKTUJÍCÍ ODDÍL

12. 4. 2016

SpV_oddilPřijď 14. dubna od 17.00 hod do Skautského institutu a zjisti, kudy by se Junák mohl vydat a jak tomu můžeš pomoci ty sám!

Tento čtvrtek pořádá odbor Skauting pro všechny diskuzní a workshopový večer na téma Respektující oddíl. Pro nás v týmu je to bezesporu událost roku: do Skautského institutu bychom chtěli přivést všechny, kteří se zajímají o skauting pro všechny, inkluzi či respektující přístup a to buď přímo v oddílech, na kurzech, jinde v Junáku a nebo se jich toto téma prostě jen osobně dotýká a zajímá je.

Budeme moc rádi, když se tohoto večera zúčastníte. Pozvali jsme specialisty na vzdělávání, na inkluzi, zástupce základní školy a představeny budou i zkušenosti z konkrétního oddílu. Právě s nimi a dalšími, kteří dorazí, bychom chtěli společně hledat odpověď na otázkuCo přispívá k tomu, aby skautský oddíl mohl být respektující?” Každý kdo přijde, bude mít možnost se zapojit a pomoct s hledáním cesty, jak přinášet více takového přístupu do skautingu.

A pokud tě zajímá respektující přístup ve skautingu, ale nemůžeš ve čtvrtek přijít, přidej se jinak! Tým SpV aktuálně nabízí několik možností jak rozvíjet inkluzivní prostředí v Junáku. Můžeš se zapojit do týmu a pomáhat ho udržovat v běhu, mít na starosti propagaci, koordinovat odborné poradenství nebo rozvoj v regionech. Jestli se necítíš na nic z toho, zapoj se ještě jinak: ozvi se nám, jak nás můžeš podpořit. Každá pomoc se totiž počítá!

Tešíme se naviděnou.

Odbor Skauting pro všechny
http://spv.skauting.cz/

respektujici-oddil_2016-04_MAIL_mini