SpV Praha

SpV Praha_ctverecO nás

Pražská buňka vznikla v půlce října 2013. Jsme tři dívky, které studují nebo pracují a několik pomocníků externistů. Všichni jsem prošli skautskými oddíly a aktuálně dáváme všechnu svoji síly do rozjezdu buňky.

Chceme být oporou a podporou vedoucích v pražském kraji. Rády vám pomůžeme, když budete chtít poradit, pomoct uspořádat program, zajít si na chvilku oddechnout a získat nové informace a poznat vedoucí, odborníky, kteří se tématem inkluze zabývají.

Vaše dotazy týkající se práce s dětmi se specifickými potřebami nebo tématu obecně můžete zasílat na email: poradna@skaut.cz.

Pražskou buňku můžete kvůli ostatním věcem (objednání programu, nabídka spolupráce) kontaktovat na emailu: spvpraha@seznam.cz a na čísle: 608 680 666.

Seznamte se s Týmem SpV Praha podrobněji!

Pomáhaly jsme při přípravách Týdne pro Inkluzi v Praze, představily buňku na Zimním přechodu Brd i sněmu Pražského kraje. V úterý 11. února jsme uspořádali první večerní akci – promítání dokumentu Všichni spolu v Centru Člověka v tísní Langhans.

Mapa_SpV_bigChcete se v Praze setkat s lidmi se specifickými potřebami?

Stáhněte si Pražskou MAPU PRO VŠECHNY a seznamte se s místy, na kterých se v Praze můžete setkat s lidmi se specifickými potřebami. Uspořádejte tam poradu nebo alternativní družinovou schůzku.

Co chystáme:

28.3. – 30.3.2014: budeme u informačního stánku SpV na Valném sněmu v Litomyšli

čtvrtek 15. 5. 2014:  Tématický večer: Živé a impulsivní dítě v oddíle?!

Večer na téma: Jak v oddíle pracovat s dětmi, které mají poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Seznámíte se s diagnózou ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou) se zásadami přístupu k dětem s ADHD, vyzkoušíte si na vlastní kůži hry a aktivity pro děti s ADHD. Večer se koná od 18 do 21 hodin v klubovně v Zelené v Praze-Dejvicích.