Přihlašte se na Respektující oddíl!

2. 9. 2016

plakát Resp.oddíl

SpV pořádá 7. – 9. října 2016 víkendový seminář Respektující oddíl.

Seminář je určen vedoucím skautských oddílů a všem, kteří ve vedení pomáhají. Zároveň má, co nabídnout i výchovným zpravodajům nebo lidem ve vedení střediska, neboť program není primárně zaměřen jen na věci, které se týkají oddílu. Může se jednat o vedoucí, kteří mají pocit, že by ve svém oddíle/středisku rádi něco změnili nebo naopak o vedoucí, kteří mají pocit, že jejich oddíl/středisko respektující je a mohou se tak podělit o své zkušenosti. Zároveň je seminář otevřen všem, kteří se chtějí dozvědět něco nového a být tak lepšími vůdci.  Seminář je otevřen zájemcům z celé České republiky od 15 let výše.

Základem Respektujícího oddílu budou programy o respektujícím přístupu v dětském kolektivu i týmu vedoucích. Nabídneme vám  workshop o práci s nováčky, diskuzi s rodiči (o tom, co potřebují oni sami i o tom, co si myslí, že potřebují jejich děti) a se zkušenými vedoucími. Součástí semináře bude také Balintovská skupina, skupinová metoda řešení problémů, která proběhne pod vedením zkušeného supervizora.  Všechny programy budou vedeny interaktivní formou a počítáme v nich i s prostorem pro diskuze.

Seminář proběhne 7. – 9. října v Praze – v klubovně Zelená (Zelená 1570/14).

Cena pro skauty bude 270 Kč (v ceně je jídlo i ubytování)/ pro neregistrované skauty bude cena 480 Kč.

Přihlášení probíhá skrze tento formulář a bude ukončeno 30.9.2016.

Další (podrobnější) informace vám pošleme mailem po přihlášení.

Těšíme se na viděnou!

Tým SpV