Skautská výstava Každý něco potřebuje(me) v Brně

4. 12. 2014

SpV_vystavaPutovní výstava o dětech se specifickými potřebami, které chodí do skautských oddílů, o jejich potřebách a jejich naplňování i o tom, že své potřeby má každý z nás, bude vystavena od 10. do 17. prosince v Atriu Fakulty sociálních studií v Brně (Joštova 10, Brno).

Kolem nás žije spousta lidí i dětí, kteří mají potřeby, které výrazně ovlivňují jejich životy. Někdo se s takovou potřebou narodí, někdo k ní přijde během života. Dítě, které ochrnulo na spodní polovinu těla, má potřebu pohybovat se jiným způsobem, třeba prostřednictvím invalidního vozíku. Dítě, které má porušený sluchový aparát, má potřebu využívat pomůcky, které mu pomůžou zachytit snáze zvuky.

Někdy takovým potřebám říkáme specifické. Nemusí to tak ale být. Můžeme se vrátit k situacím z úvodu. Někdy stačí opravdu změnit jen málo a můžeme přispět k tomu, aby se na světě (i ve skautském oddíle) cítil dobře i ten nebo ta, o kom jsme si ještě nedávno mohli myslet, že to možná ani nepůjde.

/z úvodního panelu výstavy Každý něco potřebuje(me)/

Výstavu Každý něco potřebuje(me) připravil odbor Skauting pro všechny, který nabízí podporu vedoucím, do jejichž oddílu chodí děti se specifickými potřebami. Výstava na osmi panelech představuje příběhy dětí se specifickými potřebami, které už dnes chodí do skautských oddílů i podporu, která se jim v oddílech dostává.

Přijďte se podívat sami nebo s vaší družinou či oddílem!

Výstava Každý něco potřebuje(me), 10.-17.12.2014, Brno
Atrium Fakulty sociálních studíí (Joštova 10, Brno)