Z nevýhody výhoda III.

Již třetí seminář Z nevýhody výhoda je za dveřmi…

Ve dnech 16. – 18. listopadu 2012 se v Praze těšíme na všechny zájemce z řad skautských vedoucích, kteří se chtějí seznámit s tím, jaké specifické potřeby mohou mít děti v oddílech a jak s těmito i ostatními dětmi pracovat, aby se v oddíle všichni cítili dobře. Za děti se specifickými potřebami považujeme například děti se sluchovým, zrakovým, tělesným a mentálním postižením, děti s cukrovkou, epilepsií, autismem, hyperkinetickou poruchou/ADHD, poruchami chování i děti sociálně znevýhodněné.

Co tě tam čeká?

Prostřednictvím přednášek, ale i různých her a interaktivních programů se na semináři seznámíš s různými druhy specifických potřeb. Setkáš se také se zajímavými hosty, kteří mají dlouhodobou zkušenost s prací s dětmi se specifickými potřebami nebo s hosty, kteří s nějakou specifickou potřebou sami žijí. Zároveň počítáme s tím, že bude dostatek prostoru na vzájemné sdílení zkušeností všech účastníků semináře.
Mít v oddíle dítě se specifickou potřebou však není podmínkou účasti na semináři. Klidně se můžeš přihlásit i pokud žádné takové dítě v oddíle nemáš, ale chtěl by ses o těchto tématech dozvědět víc a BÝT PŘIPRAVEN 🙂

Plakátek ke stažení najdeš zde.

První ročník tohoto semináře se konal v listopadu 2010. Více o průběhu prvního ročníku semináře si můžeš přečíst zde. O druhém ročníku vyšel zase článek v Roverském kmeni. Ten si můžeš přečíst zde.

Přihlašování na seminář „Z nevýhody výhoda“ bude spuštěno již brzy.
Předpokládaná cena: 250,– Kč (včetně ubytování a stravy)

Těšíme se na Tebe!
Pořadatelé kurzu „Z nevýhody výhoda“

(z týmu projektu Skauting: příležitost skutečně pro všechny)
Pokud máš jakékoli dotazy, piš na mail skautingprovsechny@gmail.com